Drugi etap (po demakijażu), czyli dokładne i delikatne oczyszczanie skóry. Lubimy je nazywać „myciem docelowym”. Niezwykle ważny krok w pielęgnacji. Poprzez masaż twarzy kosmetykiem myjącym, oczyszczamy pory skóry i pozbywamy się ewentualnych pozostałości produktu do demakijażu. W zestawieniu pojawiły się zarówno pianki jak i żele. Nie znajdziecie tu jednak propozycji mydeł w kostce – nie jesteśmy ich zwolenniczkami ze względu na ich zasadowe pH. Ważne, aby wybrany przez Was kosmetyk był przede wszystkim delikatny, a jednocześnie skuteczny. Pamiętajcie, że idealny produkt nie powinien powodować dyskomfortu.
Żele do mycia twarzy
Żele mogą się pienić mniej lub bardziej, mogą być też rzadsze lub bardziej kremowe – łączy je jednak sposób działania. Są już nieco mocniejsze niż kosmetyki do demakijażu, a stosowane w nich substancje myjące znajdziemy znacznie wyżej w INCI. Pamiętajcie, że mimo krótkiego kontaktu ze skórą, może wystąpić reakcja alergiczna na któryś ze składników. Zanim nałożysz żel na twarz, spień go w wilgotnych dłoniach i dopiero wtedy rozpocznij masaż. Poświęć tej czynności trochę więcej czasu, aby dokładnie dotrzeć do każdego miejsca.
Pianki
Pianki z racji swojej lekkiej, „chmurkowej” konsystencji są dla skóry delikatniejsze niż żele. Co nie oznacza, że gorzej oczyszczają. Dobra pianka bazuje wyłącznie na łagodnych substancjach myjących i ma odpowiednio gęstą, aksamitną konsystencję. To idealny wybór dla osób z bardzo wrażliwą i podatną na zaczerwienia skórą. Są też zdecydowanie bardziej wydajne.
Hej! Super zestawienie, miałam wiele z tych produktów, raczej z tych tańszych, czyli Ecolab i wszystkie rodziny Sylveco 😉 A co uważacie o tej piance? PRemiera ma być w listopadzie, skład mega prosty i podejrzewam, że cena nie będzie wygórowana, czy trafi na Waszą listę? Nie znam się na składach, ale nie widzę tu nic szkodliwego 🙂 https://www.rossmann.pl/Produkt/Isana-Young-Egg-White-pianka-do-mycia-twarzy-100-ml,441634,7114
Hej! Dzięki za cynk 🙂 Nie możemy się przyczepić do składu, czekamy na premierę w takim razie!
Ta pianka z Isany to jakaś nowość? Nie widze jej na stronie rossmanna 🙂
Na razie dostępna jest tylko w niemieckim Rossmannie, ale zapewne u nas też niedługo się pojawi 🙂
Świetne zestawienie. Ja uwielbiam pianki. Widzę tu swoje: Alkemie, EcoLab, Madara i Feel Free. Dwie ostatnie czekają na swoją kolej. Dwie pierwsze już polecam. Są idealne.
To prawda – pianki Alkemie i EcoLab są fantastyczne!
Skąd wzięłyście piankę Isana clean&care (przedostatni produkt na liście)? Link prowadzi gdzie indziej i na stronie Rossmann jej też nie ma ? a nie ukrywam, że chętnie bym spróbowała, głównie ze względu na dostępność i cenę ? Bardzo lubię rosyjskie pianki EO, ale ciężko je stacjonarnie dopaść…
Link już poprawiony 😉 Mamy ją z Rossmanna w Niemczech, zapewne u nas też niedługo się pojawi.
Hej! Jeżeli do demakijażu używam olejku bez emulgatora i nie używam przy tym np. bawełnianego ręcznika, a zmywam go właśnie pianką, to można uznać że poprawnie wykonałam demakijaż i oczyszczanie, czy potrzeba jeszcze powtórnego użycia czegoś oczyszczającego? Z góry dziękuję za odpowiedź 🙂
Powinnaś wtedy zastosować piankę dwa razy – najpierw aby zmyć olej, a potem żeby dokładnie oczyścić pory i skórę z pozostałości olejku.
Czy jeżeli nakładam korektor tylko pod oczy (sińce) i na pojedyńcze wypryski i maluję rzęsy tuszem to mogę ograniczyć się do jednego produktu np. mleczka do mycia twarzy?
Dziewczyny a znacie może kosmetyki Rungana??
Oczywiście, pisałyśmy nawet o nich w niektórych postach – są mega napakowane substancjami odżywczymi 🙂 Co nas zaciekawiło to to, że firma produkuje kosmetyk dopiero, kiedy otrzyma Twoje zamówienie.
Czy mydełko cedrowe Babci Agafii sprawdzi się raz na jakiś czas do oczyszczania twarzy?
Jeżeli Twoja skóra dobrze na nie reaguje to nie widzimy przeciwwskazań.
Czyli żel Sylveco nie przejdzie do codziennego stosowania? 🙁
Jeżeli nie używasz przy okazji jeszcze toniku/serum z kwasami, to przejdzie 😉
Hej,
po pierwsze dziewczyny super robota z blogiem! 🙂 Mam pytanie dotyczące oczyszczania własnie. Potrzebuję kosmetyku, który oczyści okolice nosa z zaskórników, które jeśli nie użyję peelingu drobnoziarnistego (np Sylveco), to są widoczne w okolicy nosa – po nałożeniu podkładu/kremu bb widać wystające białe kropki 🙁 Macie może jakiś pomysł jak z tym sobie poradzić? Jak dokładnie oczyścić rozszerzone pory?
Hej! Dzięki 🙂 Odsyłam Cię z tym problemem do Czarszki: https://www.youtube.com/watch?v=_beLIp3TOXk
Świetne zestawienie. ja od niedawna dopiero zaczęłam się interesować składem kosmetyków. Jak to mówią, lepiej późno niż wcale 🙂 Podsyłam Wam to na co trafiłam. Widzę, że chyba tego u siebie nie recenzowałyście, a jeśli tak, to przeperaszam za gapiostwo. Polskie, naturalne i stosunkowo niedrogie kosmetyki firmy OrganicLife.
Cześć, chciałam się spytać czy pozostałe pianki z Huangjisoo mają coś nie tak w składzie czy po prostu ich jeszcze nie testowałyście na sobie i dlatego się w tym zestawieniu nie znajdują?
Wybrałyśmy te naszym zdaniem najlepsze 🙂
Czy żel fioletowy z Vianka jest gorszy od wymienionych?
Zamówiłam z Waszego linka piankę coslys ale zamiast pokazanej na zdjęciu z wodą różaną dostałam z inną szatą graficzną z takim składem: qua(water), glycerin, cocamidopropyl betaine, aloe barbadensis leaf juice powder*, sodium cocoyl glutamate, sodium lauryl glucose carboxylate, rosa damascena flower extract*, lauryl glucoside, parfum(fragrance), bisabolol*, benzyl alcohol, sodium benzoate, sodium chloride, citric acid, sorbic acid, geraniol,
Co o niej myślicie? Może warto zaktualizować link?
Hej! Dzięki za tą informację, poprawimy grafikę. Niestety nie zawsze możemy przewidzieć takie rzeczy.
Napisałam do sklepu, zaktualizowali ten produkt, teraz jest dostępna tylko ta nowa wersja. Co o niej myślicie? Wysoko ma glicerynę no i zamiast wody różanej jest ekstrakt różany?
Skład dalej jest ok.
Czy ta Pianka z Andalou też ma ładny skład https://pl.iherb.com/pr/andalou-naturals-coconut-water-firming-cleanser-quenching-5-5-fl-oz-163-ml/78744?
Skład możesz przesłać na analiza@piggypeg.pl 🙂
Mam pytanie, co sądzicie o nawilżającej emulsji do mycia twarzy z Vianka? 🙂 trochę się zdziwiłam, że nie ma jej tu na liście 🙂
Jest w zestawieniu do demakijażu 😉
Cześć Aniu, Moniko,
mam do Was pytanie. Znalazłam 2 pianki, które przynajmniej na mój stan wiedzy (i sprawdzanie wg Waszej listy substancji) mają niezłe składy:
1) Nacomi 100% Natural Vegan, botaniczna naturalna pianka do mycia i demakijażu twarzy
SKŁAD: Aqua, Lauryl Glucoside, Acacia Concinna Fruit Extract, Balanites Aegyptiaca Fruit Extract, Benzyl Alcohol, Gypsophila Paniculata Root Extract, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate, Sorbic Acid, Dehydroacetic Acid, Citric Acid
2) SORAYAPlante, roślinna pianka myjąca do twarzy
SKLAD: Aqua, Glycerin, Coco-Glucoside, Caprylyl/Capryl Glucoside, Maltooligosyl Glucoside, Citrus Aurantium Amara Flower Water, Cryptomeria Japonica Bud Extract, Undaria Pinnatitda Extract*, Hydrogenated Starch Hydrolysate, Butylene Glycol, Gluconolactone, Citric Acid, Tetrasodium Glutamate Diacetate, Sodium Benzoate, Parfum, Linalool
Czy znacie je? Mam racje, że ich składy są dobre? Jeśli nie, to bardzo proszę o wyprowadzenie mnie z błędu, bo mam zamiar kupić 🙂
pozdrawiam Was
Piankę z Nacomi znamy, skład ma ok, ale w działaniu tragedia. Przynajmniej u nas. Pisałyśmy o niej w Kegu. O drugiej też. Polecam sprawdzić nasze posty 🙂
Hej Dziewczyny 😀 Ostatnio słyszałam wiele zachwytów nad płynem do higieny intymnej Your Kaya, także jeżeli chodzi o mycie nim skóry twarzy. Skład wydaje się krótki i prosty, ale czy jest także odpowiedni do twarzy? (Aqua, Decyl Glucoside, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Glycerin, Xanthan Gum, Allantoin, Lactic Acid, Citric Acid, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate).
Skład jest spoko – prosty i łagodny. Jeśli chodzi o mycie twarzy produktem do higieny intymnej to raz na jakiś czas ok, szczególnie przy podrażnionej skórze. Pamiętaj jednak, że takie produkty mają inne, bardziej kwaśne pH, które różni się od pH produktów do mycia twarzy 🙂