81176896_620933158680343_9194769478808764416_n
Rozmawiamy o wszelkich aspektach związanych z pielęgnacją, składach kosmetyków, a także regulacjach prawnych z nimi związanymi. Podpowiadamy jak ogarnąć swoje kosmetyki i jak nauczyć się świadomego dbania o skórę. Dyskutujemy o self-care i wpływie branży kosmetycznej na nasze decyzje zakupowe. Pokazujemy jak stać się Kosmetycznym Jedi.

Słuchaj podcastu tam gdzie lubisz

"Tak się składa" - podcast by Piggypeg
"Tak się składa" - podcast by Piggypeg
"Tak się składa" - podcast by Piggypeg
"Tak się składa" - podcast by Piggypeg
"Tak się składa" - podcast by Piggypeg
"Tak się składa" - podcast by Piggypeg

Tak się składa, że to jest Q&A

Miało być przy kieliszeczku likierku, ale stanęło na herbacie. Luźne Q&A, czyli ponad 20 pytań od Was. Będzie trochę prywaty, o planach na przyszłość i pielęgnacyjnych rozterkach. W odcinku opowiadamy jak to wszystko się zaczęło i gdzie widzimy Piggypeg za kilka lat. Wspominamy o największych błędach pielęgnacyjnych, kulisach testowania kosmetyków i naszych największych hitach (takich od lat). Zdradzamy też trochę co kombinujemy w najbliższym czasie i zastanawiamy się, czy ruszyć z Patronite.

"Tak się składa" - podcast by Piggypeg

Lekcja z pielęgnacji – demakijaż

Tym odcinkiem rozpoczynamy serię „Lekcja z pielęgnacji”, którą można też obserwować na naszym Instagramie. Będziemy w niej omawiać po kolei wszystkie podstawowe kroki pielęgnacyjne, które warto włączyć do swojego codziennego rytuału. Zaczniemy od demakijażu (lub dla niemalujących się – „depielęgnacji”). Porozmawiamy o tym, dlaczego jest taki ważny, jak go wykonać, jakich kosmetyków można użyć w tym kroku i jak dobrać je najlepiej do potrzeb swojej skóry.

"Tak się składa" - podcast by Piggypeg

Pizza Pielęgnacyjna

Co ma pizza do pielęgnacji? Okazuje się, że wiele je łączy. W tym odcinku dzielimy się naszą teorią, gdzie przedstawiamy analogię poszczególnych kroków w pielęgnacji do procesu tworzenia pizzy. Nie bez powodu wybrałyśmy to danie. Symbol włoskiej kuchni nie jest czymś skomplikowanym w przygotowaniu, a jednak istnieje wiele sposobów na jego podanie. Tak samo jest z pielęgnacją, gdzie mamy kilka podstawowych kroków, ale każdy może je interpretować na swój sposób. Zobaczycie, że „pizza pielęgnacyjna” to bardzo prosty sposób na ogarnięcie swoich kosmetyków i stworzenie dopasowanego do potrzeb skóry rytuału.

"Tak się składa" - podcast by Piggypeg

Pułapki gotowych analiz składów kosmetyków

Z INCI możemy wyłapać całkiem sporo informacji. To taki pierwszy kierunkowskaz, który pozwoli nam skategoryzować dany produkt i dobrać go do naszych potrzeb. Gotowe analizy kosmetyków przydają się nie tylko na początku drogi z czytaniem składów, ale też są bardzo pomocne przy podejmowaniu decyzji zakupowych – szczególnie tych spontanicznych. Niestety, nie zawsze są idealnym narzędziem do oceny kosmetyków. O wadach takich rozwiązań oraz o tym, jak z nich mądrze z nich korzystać przy skanowaniu składów, porozmawiamy w tym odcinku.

"Tak się składa" - podcast by Piggypeg

Zostań kosmetycznym Jedi

W tym odcinku rozmawiamy o tym, jak przejść na dobrą stronę mocy i niczym wojownicy Jedi rozprawiamy się z falą pytań i rozterek każdego początkującego w świadomej pielęgnacji. Zastanawiamy się dlaczego czytanie składów nie jest tak powszechne, co wspólnego mają ze sobą skóra i osłonki od parówek, Co by było, gdybyśmy mieli lekcje z pielęgnacji i czy naturalne kosmetyki są lepsze od tych konwencjonalnych. Radzimy też od czego w ogóle zacząć i jak można zostać kosmetycznym Jedi.

"Tak się składa" - podcast by Piggypeg

Porozmawiajmy o trądziku

Problem, który może dotknąć każdego – niezależnie od wieku i płci. Mowa tutaj o trądziku, czyli jednej z najczęściej występujących chorób skóry. W tym odcinku rozmawiamy o jego przyczynach, objawach oraz o tym, jak wpływa na naszą psychikę. Poruszamy też temat pielęgnacji i omawiamy przykładowy plan działania przy walce z trądzikiem.

"Tak się składa" - podcast by Piggypeg

(Nie)męska pielęgnacja

Ten odcinek poświęcony jest męskiej pielęgnacji. Zastanawiamy się w nim, dlaczego istnieje tak wiele stereotypów związanych z kosmetykami dla mężczyzn. Podajemy też przykłady jak może wyglądać męska pielęgnacja i jakie produkty warto do niej włączyć. Dyskutujemy o tym, jak można zmienić panujące podejście do pielęgnacji wśród społeczeństwa i odbierać ją w kategorii unisex.

"Tak się składa" - podcast by Piggypeg

Nie daj się zrobić w zielonego balona

W tym odcinku poruszamy temat greenwashingu. Nie ma chyba bardziej irytującej nas rzeczy w branży kosmetycznej niż właśnie to zjawisko. Rozmawiamy o tym jak producenci sprytnie kreaują etykiety kosmetyków, aby sugerowaqły nam, że mamy do czynienia z kosmetykiem naturalnym. Radzimy, jak nie dać się zrobić w (zielonego) balona i podajemy niezawodny sposób, aby uniknąć niemiłych niespodzianek.

"Tak się składa" - podcast by Piggypeg

Krem de la krem

Wśrod wszystkich rodzajów kosmetyków jest jeden, który zdecydowanie cieszy się największą popularnością. Do tego bardzo często zakładamy, że to właśnie ON odmieni wygląd naszej skóry. Chodzi tu oczywiście o krem (no ba!). W tym odcinku zastanawiamy się dlaczego właśnie ten produkt uznajemy za kluczowy kosmetyk w pielęgnacji. Spróbujemy też odpowiedzieć na pytanie co to w ogóle znaczy dobry kosmetyk i jak go znaleźć.

"Tak się składa" - podcast by Piggypeg

Kosmetyki – na co to komu?

Dzisiaj podyskutujemy o tym, czy kosmetyki to jedyny czynnik, który wpływa na wygląd naszej skóry. Czy rzeczywiście poprawiają jej wygląd, czy to tylko wymysł branży kosmetycznej? Spróbujemy też zastanowić się dlaczego w ogóle używamy takiej ilości produktów i skąd biorą się nasze pielęgnacyjne nawyki